Image is not available
arrow
arrow

Witamy na naszej witrynie

Witam w witrynie internetowej POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PROINTEGRACYJNEGO – EUROPA. Tutaj sympatycy idei europejskiej kontaktują się, dyskutują i pozyskują informacje o UE. Ale nie tylko: jak przystało na nowoczesną organizację, ta strona jest w Stowarzyszeniu narzędziem do podejmowania decyzji; za jej pośrednictwem konsultujemy projekty i głosujemy w ich sprawach. 

podpis

Zobacz więcej

Szczególnie polecamy

Artykuł 2
Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.

Publikacje

Polecamy Państwa uwadze poniższe publikacje powstałe staraniem i przy zaangażowaniu Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego - Europa:

 


Jak Polska wykorzystała środki Unii Europejskiej?


"Jak Polska wykorzystała środki Unii Europejskiej?"(2014). 364-stronicowa książka wydana nakładem Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa (ISBN 978-83-036546-2-8) stanowi pierwszą na rynku wydawniczym monografię poświęconą temu zagadnieniu. Powstała dzięki zgodnemu wysiłkowi naukowców, wybitnych ekspertów z różnych dziedzin wiedzy i specjalności, którzy prezentują najnowsze wyniki badań i wyrażają swoje wnioski i opinie. Nie są one w żaden sposób inspirowane politycznie, nie są też obarczone uzależnieniem w postaci honorariów czy finansowania druku książki przy wsparciu pochodzącym ze źródeł funduszy państwowych, uczelni, firm prywatnych, instytucji czy subwencji zagranicznych. Książka jest produktem niezależnej inicjatywy obywatelskiej instytucji badawczych oraz jej autorów, specjalistów o bardzo zróżnicowanej orientacji politycznej, zainspirowanych tym tematem przez wydawcę. Książka przeznaczona jest zarówno dla osób zaangażowanych w realizację różnych projektów finansowanych przez UE, jak też studentów i badaczy tego procesu. Może być wykorzystywana, jako inspiracja do dalszych badań, pomoc w nauczaniu, jak również, jako naukowy punkt widzenia w toczącej się debacie społecznej nt. optymalnego wykorzystania przyznanych Polsce funduszy UE.

Zainteresowanych nabyciem tej książki zachęcamy do przesłania zamówienia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wraz z podaniem niezbędnych danych do faktury oraz adresu pocztowego, na jaki dostarczymy książkę). Prosimy również o dokonanie przedpłaty w wysokości 58 zł (pięćdziesiąt osiem złotych za 1 egzemplarz) na podany niżej nr konta PSP Europa:
59 1020 1013 0000 0902 0169 0270 (PKO BP SA I O. w Warszawie) Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne – EUROPA, 00-020 Warszawa, ul. Chmielna 9, http://www.pspeuropa.pl, KRS: 0000134561, NIP: 5272549493, REGON: 140665662.


Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku

"Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku" (2012). W okresie sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne – Europa, Fundacja Naukowa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego – Centrum Analiz Strategicznych oraz Fundacja Demokratyczna prowadziły bieżący monitoring przebiegu prezydencji. W ciągu sześciu miesięcy eksperci wymienionych instytucji naukowych i obywatelskich, a także zaproszeni profesorowie i specjaliści z różnych dziedzin szczegółowo śledzili wydarzenia w Unii Europejskiej. Okresowo, co dwa tygodnie lub co miesiąc (w zależności od intensywności prac UE), wyniki analiz oraz oceny prezentowane były na konferencjach merytorycznych i briefingach prasowych. Ostateczne podsumowanie programu badawczego znajduje się w publikacji wydanej cztery miesiące po zakończeniu prezydencji. Autorami poszczególnych rozdziałów są: Jan Barcz, Włodzimierz Cimoszewicz, Adrian Furgalski, J. Paweł Gieorgica, Krzysztof Karolczak, Stanisław Kowalczyk, Bronisław Misztal, Dariusz Rosati i Paweł Karbownik, Krzysztof Rybiński, Robert Smoleń, Łukasz Sosnowski, Andrzej Szczęśniak oraz Zbigniew Zychowicz.
Zainteresowanych nabyciem tej książki prosimy o bezpośredni kontakt z PSP Europa.


Spółki pracownicze. Przepis na sukces

"Spółki pracownicze. Przepis na sukces" (2012). Praktyczny poradnik, przygotowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, prowadzonego przez Forum Związków Zawodowych oraz PSPE. Publikacja jest adresowana do załóg prywatyzowanych firm, ich organizacji związkowych oraz grup inicjatywnych przygotowujących powstanie nowych spółek pracowniczych, przedstawicieli organizacji pracodawców oraz władz samorządu terytorialnego. Poradnik pomyślany jest jako narzędzie codziennego użytku. Można go traktować jako rodzaj instrukcji prowadzącej krok po kroku do powołania spółki pracowniczej.