Witamy na naszej witrynie

Witam w witrynie internetowej POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PROINTEGRACYJNEGO – EUROPA. Tutaj sympatycy idei europejskiej kontaktują się, dyskutują i pozyskują informacje o UE. Ale nie tylko: jak przystało na nowoczesną organizację, ta strona jest w Stowarzyszeniu narzędziem do podejmowania decyzji; za jej pośrednictwem konsultujemy projekty i głosujemy w ich sprawach. 

podpis

Zobacz więcej

Szczególnie polecamy

Artykuł 2
Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.

Zarząd Główny

Robert Smoleń – prezes Stowarzyszenia.

188Dyplomata. Prowadzi własną działalność w zakresie doradztwa strategicznego oraz badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Wiceprzewodniczący Stronnictwa Demokratycznewgo. Zanim w lipcu 2005 r. wycofał się z życia politycznego był lewicowym posłem na Sejm RP, do dnia wejścia Polski do UE członkiem Komisji Europejskiej (dostosowującej polskie prawo do prawa UE),  a następnie - przewodniczącym Komisji ds. Unii Europejskiej (opiniującej wszystkie projekty aktów prawnych UE i projekty polskich stanowisk w negocjacjach tych aktów). W latach 2003-2004 – obserwator w Parlamencie Europejskim,  w Komisji Prawnej i Rynku Wewnętrznego. W latach 1996 – 2001 pracował w Kancelarii Prezydenta RP, kolejno jako: szef Zespołu Strategii Politycznej, podsekretarz stanu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, podsekretarz stanu nadzorujący sprawy krajowe.
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

J.Paweł Gieorgica - wiceprezes PSP „Europa”

photoProfesor na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. W przeszłości wieloletni dziekan wydziałów nauk humanistycznych szkół wyższych, dyrektor Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”  Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, doradca centralnych organów rządowych, samorządów terytorialnych  i związków zawodowych. Kierownik wielu projektów badawczych i programów pomocowych Unii Europejskiej realizowanych  w Polsce i zagranicą m.in. w Kosowie, Bułgarii. Ekspert  organizacji europejskich (International Training Foundation, European Agency for Reconstruction,  działacz społeczny  organizacji NGO  w Polsce, obecnie: Polsko-Białoruskiej Fundacji Edukacyjnej, prezes Stowarzyszenia „Porozumienie Społeczne”.

Jacek Oleksiejuk - sekretarz Stowarzyszenia

2959f7cb ca2f 48d3 aa98 a6d23319d4b8

Ewa Springer-Kakiet - skarbnik Stowarzyszenia

ewa springerWykładowca akademicki (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Europejski, Collegium Civitas, Uniwersytet w Białymstoku, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji - obecnie), autor i współautor licznych publikacji i artykułów na temat problematyki rynku pracy, edukacji, zarządzania i przemian społeczno-ekonomicznych. Wcześniej menedżer w branży hotelarsko-gastronomicznej. W latach 1995-2001 odpowiedzialna za zarządzanie w Warszawie programami pomocowymi USA dla reformujących się krajów Europy Centralnej i Wschodniej, prezydent polskiego oddziału waszyngtońskiej Fundacji „Citizens Democracy Corps” (Obywatele na Rzecz Demokracji). W latach 1990-1995 specjalista ds. zarządzania jakością w Departamencie Oświaty Specjalnej Rządu Kalifornii oraz członek Zespołu ds. Strategii Rynku Pracy przy biurze Gubernatora Kalifornii. Konferansjer, reżyser, twórca prozy, poezji i tekstów piosenek.

Paweł Wójcik - rzecznik prasowy

DSC09027Wydawca, dziennikarz, fotograf. 1982-1987 dziennikarz na różnych stanowiskach od stażysty do zastępcy sekretarza redakcji w dzienniku "Sztandar Młodych" oraz tygodnikach "Politechnik" i "itd". 1985-1991 prowadzi dział fotograficzny w miesięczniku "Młody Technik". 1992 współtworzy wydawnictwo MAXPRESS specjalizujące się w wydawaniu prasy branżowej w dziedzinie ochrony środowiska. Współwłaściciel i współwydawca kilku czasopism branżowych. Równolegle z MAXPRESS-em, 1995 zakłada własne wydawnictwo ALTER specjalizujące się w wydawaniu ksążek, płyt i czasopism niskonakładowych. Autor kilku książek o tematyce fotograficznej. Właściciel i wydawca kilku serwisów internetowych. Wieloletni członek Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, od kilkunastu lat członek władz Klubu, obecnie wiceprezes. Hobby - podróże, fotografia.
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.